TRASY KAJAKOWE

JAKIE TRASY KAJAKOWE POLECAMY?

Odkryj piękno natury na trasach spływu wieprzem. Wynajmij sprzęt i zacznij aktywny wypoczynek z rodziną i znajomymi


SIOSTRZYTÓW – JASZCZÓW

Odległość: 9km

Przewidywany czas: 2h

OPIS TRASY

Na tym odcinku poziom wody jest bardzo zmienny i zależy od pory roku. Rzeka malowniczo meandruje przez Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Nieco ponad 3 km przed Jaszczowem przepływamy pod mostem kolejowym. Punkt końcowy tego odcinka spływu znajduje się w Ośrodku Rekreacyjnym w Jaszczowie. Jest to przystań kajakowa z zadaszonymi wiatami, ławeczkami i stolikami oraz miejscem na rozbicie namiotów i rozpalenie ogniska czy też grilla. Do dyspozycji jest boisko do plażówki, siłownia zewnętrzna i kort tenisowy.Chętni mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów, które oferuje Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej „Nad Wieprzem”.

MIEJSCE STARTU

KONIEC SPŁYWU



JASZCZÓW – ŁAŃCUCHÓW

Odległość: 13km

Przewidywany czas: 3h

OPIS TRASY

Ta trasa zaprowadzi Cię prosto do Łańcuchowa, gdzie zobaczysz piękny i zabytkowy zespół pałacowo-parkowy. Po pierwszych 2km trasy, w okolicach Milejowa, rzeka zaczyna coraz bardziej meandrować. Możesz też od czasu do czasu natrafić na przeszkody spowodowane powalonymi przez bobry drzewami. Kończymy spływ w Wólce Łańcuchowskiej, miejsce do odbierania/wodowania kajaków znajduje się na lewym lub prawym brzegu Wieprza (tuż za mostkiem).

PARKING I START SPŁYWU



JASZCZÓW – ŁĘCZNA

Odległość: 24km

Przewidywany czas: 5:30h

OPIS TRASY

Na przeważającej części odcinka Wieprz silnie meandruje. Spływ zaczynamy w Ośrodku Rekreacyjnym w Jaszczowie i płyniemy przez Nadwieprzański Park Krajobrazowym, mijając dalej Milejów. Następnie przepłyniemy przez Łańcuchów, gdzie możemy z wody obserwować zabytkowy zespół pałacowo-parkowy zanim dopłyniemy do Łęcznej, gdzie  na prawym brzegu rzeki znajduje się miejsce do odbierania/wodowania kajaków z możliwością rozbicia namiotów.

PARKING I START SPŁYWU

KONIEC SPŁYWU



ŁĘCZNA – KIJANY

Odległość: 13km

Przewidywany czas: 3h

OPIS TRASY

Na tym odcinku Wieprz wije się przez Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Częściowo płynie przełomami o stromych zboczach, których wysokość dochodzi niekiedy do 25 m. Szerokość koryta rzeki wynosi około 15 – 20 m. Przez pierwsze 3 km opływamy Łęczną od strony zachodniej. Zaraz za mostem na trasie Lublin–Łęczna, Wieprz przebija się przez Wyżynę Lubelską. Wysokie brzegi sięgają w niektórych miejscach do 25 metrów ponad poziom wody. Zbocza doliny porasta ciepłolubna roślinność, rzadkie gatunki traw i ziół. Miejscami na zboczach widać odsłonięte utwory kredowe. Płyniemy przez obszar Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Po minięciu położonych wysoko na skarpach miejscowości: Witaniów, Karolin i Nowogród możemy zatrzymać się i odpocząć na lewym brzegu rzeki.

W Kijanach za mostem na prawym brzegu Wieprza możemy zakończyć spływ lub urządzić sobie odpoczynek. Znajduje się tutaj miejsce urządzone dla kajakarzy z pomostem, wiatą rekreacyjną wraz z ławkami, punktem na ognisko, tablicami informacyjnymi i koszami na śmieci.

PARKING

MIEJSCE STARTU

KONIEC SPŁYWU



ŁĘCZNA – ZAWIEPRZYCE

Odległość: 19km

Przewidywany czas: 5h

OPIS TRASY

To spływ gdzie zobaczymy jak Wieprz przebija się przez Wyżynę Lubelską, miniemy wysokie brzegi i pobliskie wioski i będziemy mieć okazję zatrzymać się w Kijanach. Stamtąd możemy ruszyć do oddalonych o ok. 4km Zawieprzyc. Dalej dolina robi się bardziej płaska i zaczynają dominować łąki. Rzeka ciągle zmienia koryto podmywając brzegi. Występuje tutaj dużo zakoli. W Spiczynie z lewej strony do Wieprza wpada Bystrzyca, natomiast zaraz po prawej stronie ukazują się ruiny zamku w Zawieprzycach. Punkt końcowy znajduje się przy moście w Zawieprzycach na prawym brzegu rzeki Wieprz, obok szkoły. Zawieprzyce to dawna siedziba magnacka rodu Zawieprzkich, którzy posiadali tu zamek obronny w XVI w.

PARKING

MIEJSCE STARTU

KONIEC SPŁYWU



KIJANY – ZAWIEPRZYCE

Odległość: 5km

Przewidywany czas: 2h

OPIS TRASY

To spływ gdzie zobaczymy jak Wieprz przebija się przez Wyżynę Lubelską, miniemy wysokie brzegi i pobliskie wioski. Rzeka ciągle zmienia koryto podmywając brzegi. Występuje tutaj dużo zakoli. W Spiczynie z lewej strony do Wieprza wpada Bystrzyca, natomiast zaraz po prawej stronie ukazują się ruiny zamku w Zawieprzycach. Punkt końcowy znajduje się przy moście w Zawieprzycach na prawym brzegu rzeki Wieprz, obok szkoły. Zawieprzyce to dawna siedziba magnacka rodu Zawieprzkich, którzy posiadali tu zamek obronny w XVI w.

MIEJSCE STARTU

KONIEC SPŁYWU

MASZ OCHOTĘ NA WIĘCEJ?


POJEZIERZE ŁĘCZYŃSKO-WŁODAWSKIE

Wybierz się w dowolne wybrane przez Ciebie miejsce